Tegyey Gábor
Jezsuita munkák:
  • 1930.12.12.: született Budapesten
  • 1941–1948: a kalocsai jezsuita gimnázium tanulója
  • 1948–1949: az egyházi iskolák államosítása után tanulmányait Budapesten, a Madách Imre Gimnáziumban fejezi be
  • 1949.08.14.:  belépés a Manréza noviciátusába, ahonnan 1950 májusában a többi novíciussal együtt Szegedre költözött, onnan júniusban a rendek feloszlatásakor Jászberénybe hurcolták.
  • 1952.01.01.: fogadalmat tett
  • 1949–1952: a Központi Szemináriumban tanul
  • 1952–1955: Pécsi Pedagógiai Főiskolán tanul orosz nyelvet és irodalmat
  • 1954–1955: Zalaszentgróton tanári gyakorlat, majd 1955-1956-ban ugyanott tanár
  • 1956 novemberében elhagyja az országot
  • 1956–1957: Münchenben tanul filozófiát
  • 1957–1958: magisztériumot végez Bécsben, a kalksburgi jezsuita gimnáziumban
  • 1958–1962: teológiát tanul Frankfurtban és Lyonban
  • 1961.07.31.: pappá szentelés Münchenben
  • 1962–1963: tertia St. Martin d’Ablois-ban
  • 1963-tól Mannheimben dolgozik a jezsuiták szociális intézetében
  • 1974.11.05.: ünnepélyes fogadalomtétel, professio, München
  • 1974–1997: az OCIPE munkatársa, 1990-1994 között pedig az igazgatója
  • 1992-től a budapesti OCIPE-iroda vezetője és az Európai Szemmel kiadvány szerkesztője
  • 1997-től a Bad Dürckheimi öregotthon lelkésze
  • 2014.02.23.: elhunyt Bad Dürckheimben
Született: 1930.12.22.
Meghalt: 2014.02.23.
Belépés: 1949.08.14.